Atölye Havalandırma Sistemleri Kurulum | Fiyatı

Atölye Havalandırma Sistemleri Kurulum?

Firmamız, atölye havalandırma sistemleri ve mekanik tesisat alanında uzun yıllar hizmet vermiş ve alanında uzmanlaşmış ekiplerimiz ile bir çok projeye imza atmıştır.

Atölyelerinizin keşfini yapıp, alanın mimari özelliğini ve estetik yapısını da dikkate alarak kaliteli ve son derece mükemmel bir havalandırma kurulumu yaparak temiz hava almasını sağlayabiliriz.

Bugüne kadar yapmış olduğumuz havalandırma sistemleri müşterilerimizi ve çalışanlarını memnun etmiş ve yarı yolda bırakmamıştır.

Havalandırma fanı, havalandırma kanalı, havalandırma menfezleri, havalandırma bacası, havalandırma borusu, havalandırma panjuru, havalandırma davlumbazları, havalandırma tesisatı ve cihazlarını firmamız birinci sınıf yerli üretim ile ileri teknoloji kaliteyle sunmaktadır.

Havalandırma, Bilgi ve Teklif İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin

 

Atölye Havalandırma Sistemleri

Atölye Havalandırma Sistemleri Boyutlandırılması?

Montajdan Önce Kaynak Firmaların Bilmesi Gerekenler?

Büyük çaplı tahliye üniteleri ve atölye havalandırma sistemleri yanı sıra hava akımının yanlış planlanması da zararlı olabilmektedir.

Etkili iş güvenliğine ek olarak, firmalar de maliyet verimliliği konusunda endişe duyuyorlar. Bu nedenle havalandırma sisteminin doğru boyutlandırılması ve planlanması çok önemlidir. Doğru boyutu hesaplamanın yolları vardır. Bununla birlikte, kaynak buharı çekme işleminde deneyim de aynı derecede önemlidir.

Kaynak dumanını kaynağında yakalamanın pratikte mümkün olmadığı bazı durumlar vardır . Örneğin, kaynakçılar düzenli olarak kaynak istasyonlarını değiştirdiğinde, kaynak istasyonları birbirinden uzaklaşır veya büyük iş parçaları kaynaklanırken.

Atölye havalandırmasının devreye girdiği yer burası gibi güvenlik boşluklarını kapatabilir. Atölyedeki tüm çalışanlar için temiz bir çalışma ortamı sağlamak ve inşaat ile makineleri temiz tutmak için de kullanılır.

Bununla birlikte, bir atölye havalandırma sistemi sadece tamamlayıcıdır ve kaynaktaki kaynak dumanlarının yakalanmasının yerini alamaz. Bunun nedeni, Alman Tehlikeli Maddelere İlişkin Yönetmeliğin kaynak dumanlarının olabildiğince tam olarak yakalanmasını ve herhangi bir tehlikeli maddenin uzaklaştırılmasını gerektirmesidir.

Düşük maliyetli kaynak şirketleri için bir atölye havalandırma sistemine yatırım yapmak kâğıtta verimlilikte hemen bir artışa yol açmaz. Bu nedenle, maksimum verimlilik ve etki için teknik masraftan yararlanmaları endişeli olacaktır. Bu, atölye havalandırma sistemini kurmadan önce mevcut tesislerin tam olarak hesaplanmasını gerektirir.

Atölye Havalandırma Sistemleri

Atölye Havalandırma Sistemi Boyutunu Hesaplamak İçin Kurallar?

Hesaplamayı yapmak için, atölyenin alanı (genişliğe göre uzunluk) ve yüksekliği ve ayrıca kaynak istasyonu sayısı çok önemlidir. Genel olarak, kaynak dumanı bundan daha yükseğe çıkmadığı için altı metre kullanılır ve havalandırmaya ihtiyaç duyan atölyenin alt kısmıdır. Sonuçta, hiç kimse bu kadar yükseklikte çalışmamaktadır.

Uygulamada, beşinci bir döviz kuru yaygındır. Bu, bir odanın hava hacminin her saat başı temiz hava ile ne sıklıkta değiştirileceğini belirtir. Hava değişim hızı, odadaki havadan zararlı maddeleri çıkaracak veya temiz, filtrelenmiş hava ile değiştirebilecek kadar yeterli olmalıdır.

Havalandırma Sistemi Neden Kullanılması Gerekli?

Kömür, doğalgaz veya başka yakıtlar kullanan atölye alanlarının iklimlendirme, ısıtma ve soğutma sistemlerinin dış ortama bıraktıkları zehirli havayı engellemek için filtreli havalandırma sistemleri kullanmalıdır.

Atölye Havalandırma kanalları çeşitleri;

 • Havalandırma bacası,
 • Havalandırma borusu,
 • Havalandırma kanalı,
 • Alüminyum hava kanal sistemi,
 • Flexible hava kanal sistemi,
 • Hazır flanşlı havalandırma kanalı
 • Spiral havalandırma borusu,
 • Spiro kanal,
 • Spiro boru,
 • Spiro yuvarlak hava kanal sistemi,
 • Paslanmaz baca,
 • Paslanmaz çelik baca,
 • Davlumbaz baca,
 • DKP siyah kanal,
 • Kare kanal,
 • Yuvarlak kanal,

Her türlü baca sistemleri ile en iyi havalandırma bacalarını ve borularını kuruyoruz.

Atölye Hava filtresi çeşitleri;

 • Karbon filtresi,
 • Sulu baca filtresi,
 • Baca filtresi,
 • Elektrostatik filtresi,
 • Toz filtresi,
 • Kaba filtresi,
 • Ultraviyole filtresi,
 • Otomatik yıkamalı filtresi,
 • Aktif karbon filtresi,
 • Davlumbaz filtresi,
 • Aspiratör filtresi,
 • Şaşırtmalı filtresi,
 • Ağ filtresi,
 • Siklon filtresi,

Atölye Havalandırma menfezi çeşitleri,

Menfez, menfez kutusu, flex boru, branda flex, akrobat kol flex, panjur, dış cephe panjuru, iç ortam panjuru, yangın damperi, hava damperi.

Atölye Aspiratör fan çeşitleri;

Havalandırma fanları çeşitleri;

Havalandırma fanı, jet fan, aksiyel fan, radyal fan, salyangoz fan, fanlar ve fan çeşitleri gibi en iyi fanları sunuyoruz.

Havalandırma aspiratörleri çeşitleri;

Aspiratör, hücreli aspiratör, mutfak aspiratörü, kanal tipi aspiratör, aspiratör borusu, baca aspiratörü.

Atölye Havalandırma Sistemleri

Çapraz Akışlar Kaynak Buharı Çekme İşlemini Etkiler?

Atölye havalandırması, çapraz akışlar gibi yıkıcı faktörlerden de etkilenebilir. Bunlar genellikle açık kapılar veya kapılar ve soğutma veya ısıtma fanları nedeniyle endüstriyel atölyelerde ortaya çıkar.

Çapraz akışlar yalnızca tehlikeli maddelerin havadaki dağılmasını engellemekle kalmaz, aynı zamanda özütleme birimlerinin verimini de azaltır. Bu, çalışma alanında hava türbülansına neden olabilir. İdeal işlev aşağıdaki gibi görünecektir. Hava sol taraftan üflenir, hava akımı paralel kalır (bir lazer ışını gibi), yükselen kaynak dumanını alır ve sağdaki borudan çıkar.

Bununla birlikte, gerçekte, hava akımı, çevreleyen havayı alır, yakl. 30 derece ve çekme borusuna doğru akar. Sonuç olarak, hava akımının hacmi artık yüzde 100 değil yüzde 200 veya daha fazladır. Bununla birlikte, özütleme borusu sadece yüzde 100 kapasiteye sahiptir, bu nedenle havanın geri kalanı duvarın önünde birikir ve yukarı veya aşağı doğru kaçar.

Hava yukarı doğru kaçtığında, kimse orada çalışmadığı için sorun olmaz. Ancak hava aşağıya indiğinde, kaynak dumanını geri taşır ve çalışanları nefes alma riskine sokar. Bu tür bir havalandırma, solunum bölgesindeki hava kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir.

Çözüm Olarak Deplasman Yoluyla Genel Havalandırma?

Olumsuz etkiler yer değiştirme havalandırması ile önlenebilir. Bu işlem, havanın yarısından fazlasının, odanın alt kısmına, kaynak dumanını çalışanların bulunduğu alandan uzaklaştırdığı ve filtrelenmiş hava ile değiştirdiği yerlerden beslenmesini içerir.

İtme borusu yalnızca kaynak dumanını yavaşça emme borusuna doğru itmek için kullanılır. Sonuç olarak, kaynak dumanı konsantrasyonu orada daha yüksektir. Ancak, dumanların gerçekten “yakalandığı” söylenemez. Bu sadece, duman kaynağında bir vakum alanıyla çıkarıldığında olur.

Kesin Hesaplama Yapmak Zor?

Genel bir örnek: Tavan yüksekliği altı metre olan 25 x 40 metrelik bir atölyede, beş kaynak istasyonu vardır. Teknik atölye havalandırma sistemi, en az 30.000 m³ / s’lik bir hava debisi elde etmek için tasarlanmalıdır. Bu beşinci bir hava kurudur. Bu, odanın toplam hava hacminin saatte beş kez verildiği veya değiştirildiği anlamına gelir.

Hava değişim oranlarının yüksek olduğu sistemler, havayı bu kadar sık ​​bir hızda değiştirmek için büyük miktarda enerji gerektirdiğinden genellikle çok pahalıdır. Ayrıca, borular genellikle çok kalındır ve atölye, iş üzerinde olumsuz bir etkisi olacak şekilde donuklaşabilir.

Bununla birlikte, yukarıda açıklanan örnekte, atölye havalandırması sadece ek bir önlem olarak kabul edilmelidir. Kendi başına kaynakçılara yetersiz koruma sağlar ve mesleki maruz kalma sınırlarını aşar.

Örneğin, atölyede bir merkezi ekstraksiyon ünitesi varsa, yakl. Kaynakta ekstraksiyon için 6,000 m³ / h gerekebilir. Bunun sebebi, kaynak buharlarının, davlumbazdan sadece kısa bir mesafeden çekilmesidir.

İş istasyonlarının her birinde nokta çıkarma, yakl. 700 ila 1.100 m³ / s hacim akışı . Sonuç olarak, örneğimizde enerjinin sadece beşte birini gerektirecek ve bu da enerji ve maliyetlerde gözle görülür tasarruflar sağlayacaktır.

Uygulamada, gerekli hava kurunu hassasiyetle hesaplamak zordur. Bunu yaparken, atölyede kaynak akımı, görev döngüsü ve mekansal dağılım gibi faktörler önemli bir rol oynar. Bununla birlikte, çoğu zaman, bu spesifikasyonlar eksiktir veya sadece tahminler için mevcuttur. Genellikle, yalnızca çalışanların ve kaynak istasyonlarının sayısı ile kullanılan süreçler bilinmektedir. Kesin bir hesaplama için bu yeterli değildir.

Atölye Havalandırma Sistemleri

Deneyim Planlama Sürecinde Hayati Öneme Sahiptir?

Bir atölye havalandırma sisteminin düzenini yapılandırmak için yöntemler ve hesaplama süreçleri “tek bedene uyar” değildir. Kaynak şirketi içinde sadece kabaca tahmin edilebilen çerçeve koşullarının yanı sıra, planlama teknik konular hakkında çok fazla tecrübe ve sürekli iletişim gerektirir. Yüksek derecede profesyonel uzmanlık ve öneri derecesi hataları önler ve atölye havalandırmasının sorunsuz çalışmasını sağlar.

Her atölyelerin havalandırmaya ihtiyacı bulunmaktadır. Bizde uzun süre kullanabileceğiniz her türlü havalandırma sistemini sizlere sunuyoruz. İşte havalandırma sektöründe atölye binaları için sunduğumuz birçok hizmet dalı;

Firmamız Atölye Bina Yapılarında;

Atölye alanında mekanik tesisat, projelendirme, imalat, montaj, proje yönetimi ve danışmanlık hizmetlerini müşteri memnuniyetini en seviyede tutarak vermektedir. Tüm bu hizmetler ile atölye binalarınıza temiz ve tertemiz havalı ortamlar/mekanlar sağlıyoruz.

Atölye Havalandırma Sistemi Projelendirme, İmalat, Kurulum ve Montaj Fiyatları?

Son teknolojik ürünleri ucuza mal ederek, kaliteli hizmet sunmaktayız. Uzman ekibimiz ile hızlı kurulum yaparak, en sağlam ve en güvenilir şekilde hizmet vermekteyiz.

 • Ücretsiz keşif sunuyoruz.
 • Proje çizimi yapıyoruz.
 • Proje yönetimi dahil herşeyi yapıyoruz.
 • Havalandırma ürün imalatı yapıyoruz.
 • Uzman ekibimizle kurulum ve montaj yapıyoruz.
 • Profesyonel ekip ile çalışıyoruz.
 • Danışmanlık hizmeti veriyoruz.
 • Havalandırma sistemleri ile cihazların bakımlarını ve tamirlerini yapıyoruz.

1 – İMALAT

2 – TEKNİK SERVİS

3 – BAKIM

Fiyatlandırma kurulum yapılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle cihazlar ve ürünler hakkında daha detaylı bilgi ile projelendirme, projelendirme yönetimi, imalat, kurulum, montaj ile ilgili en uygun fiyatları öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN