Sulu Baca Filtre Sistemleri Kurulum | Fiyatları

Sulu Baca Filtre Sistemleri Nedir?

Kapalı ortamdaki kötü havanın emilimini yaparak, ortama temiz hava vermesi için kurulan sistemlere sulu baca filtre sistemleri denir. Tanımdan da anlaşılacağı üzere kapalı alanlarda çalışanlar için baca havalandırma sistemi büyük hayati önem taşımaktadır.

S02, CO, CO2, gibi gaz türlerini ve diğer gazları en iyi şekilde temizlemektedir. Yüksek performansa sahip olarak çalışır. Bakım, onarım ve işletmesi kolaydır. Bu sistem, daha az buharlaşma ile (ve en az tersine su akışıyla) daha doğrudan ve daha hızlı filtrelemeye izin verir.

Sulu baca filtre sistemi, bir baca için bir filtreleme sistemine, daha özel olarak bir çıkarıcı veya hava kompresörü gerektirmeyen bir filtreleme sistemine yöneliktir. Baca filtresi sistemi, endüstriyel kimyasalların neden olduğu kirliliği gidermeye yardımcı olur ve şu anda kullanılan çoğu sistem gibi emisyonları yönlendirmek için aspiratörlere veya hava kompresörlerine ihtiyaç duymaz.

Baca içerisinde yoğunlaştırılmış korozif sıvıların drenajı oluşabilir. Mevcut buluş, aşındırıcı sıvı drenajına karşı koruma için bir baca filtre sistemine sahiptir.

Baca ve havalandırma kanalı sistemlerimiz hakkında bilgi edinmek için Baca Havalandırma Sistemleri Kurulum ile Havalandırma Kanalı Sistemleri Kurulum yazılarımıza bakabilirsiniz. Sulu baca filtre sistemleri sayesinde sulu baca filtresi ile dumansız baca sistemleri kuruyoruz. 

Havalandırma, Bilgi ve Teklif İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin

 

Sulu Baca Filtre Sistemleri

Sulu Baca Filtre Sistemleri Nasıl Çalışır?

Sulu filtre içerisinde bulunan yarı daire üzerindeki bacayı çevreleyen fıskiyelerle yapılan püskürtme sayesinde su ile partiküller karşı karşıya gelerek bir karışım oluşturup baca içerinde hapsolması sağlanır. Böylece hapsolan partiküller yani küçük katı ve sıvı maddeler baca tahliyesinden kanalizasyona atılarak kötü havanın atmosfere dağılması engellemiş olur. 

Bu cihaz Sulu sistem koku ve tozlu olan bölgelerde kullanılmaktadır. Özel su tankeri olur, su tankeri ise en az 2mm saçtan ve üstü kalın saclardan yapılmaktadır, amacı ise mekandan emiş yapılan havanın koku ve tozu suya basarak dış ortama daha fazla temizlenmiş hava bırakılmasıdır.

Bu sistem ise su şekilde çalışmaktadır: Su tankerine, bir kirli hava girişi ve birde temiz hava çıkışı vardır. Sistem mekandan çektiği pis havayı su tankerine basar ve devir dayım pompası ile suyun daha tazyikli olmasını sağlar bu da su tasarrufun da etkilidir. Fiskileme sisteminden gecen hava fan ile temiz hava olarak dışarı atılır.

Dikkat: Havalandırma sistemleri ve cihazların filtreli olması sebebiyle bakımlarını yaptırmayı ihmal etmeyiniz. Aksi takdirde görevini yerine getirmeyen cihazlar olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir.

Sulu Baca Filtre Sistemleri nasıl çalışır

Sulu Baca Filtreleme Havalandırma Sistemi Ne İşe Yarar?

Duman, pis kurum ve kül gibi materyallerin havaya karışımını engellediği için havayı temiz tutmaktadır. Baca havalandırmalarda kullanılan sulu filtre sayesinde kapalı ortamlarda bulunan dumandaki kükürt dioksit ve karbonmonoksit oranını ayarlayarak daha sağlıklı ve temiz ortam sağlanmaktadır.

  • Ortamın temiz havada kalmasını sağlar,
  • Yangın ve patlama durumlarını ortadan kaldırır,
  • Pis kokuları giderir,
  • Zehirlenmeyi önler,
  • Temiz hava akımı sağlayarak, kaliteli ile sağlıklı çalışma ortamı hazırlar.

Baca Sulu Filtre Sistemi Neden Kullanılır?

Bu tip havalandırma sistemleri kapalı ortamdaki karbonmonoksit oranını dengede tutarak, havayı temiz tuttuğu için insan sağlığı açısından büyük öneme sahip olduğunu belirtmeliyiz. Bu yüzden sulu baca filtre sistemleri cihazlarını kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. 

Sulu baca filtre havalandırma sistemlerini birçok kurum ve kuruluşlarda kullanılmaktadır. Türk Standartları Enstitüsüne (TSE) uygundur.

Baca Tipi Sulu Filtre Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Barlarda, meyhanelerde, otoparklarda, fabrikalarda, atölyelerde, iş yerlerinde, lokantalarda, restoranlarda, yemekhanelerde, imalathanelerde, hastanelerde, okullarda, üniversitelerde, yurtlarda, AVM’lerde, apartmanlarda, pide ve ekmek fırınları ile merkezi ısıtma kullanan birçok bina ve yapılarda kullanılmaktadır.

Atmosfere zehirli hava salınımı yapan bina, iş yeri, kurum ve kuruluşlar için sulu baca filtresi havalandırma sistemi kullanması zorunludur.

Siklonik Üniteler Baca Havalandırma Sistemi Nedir?

Siklonik baca havalandırma sistemleri; kuru ve sulu olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.

Kuru siklonik üniteler: Granül oranı büyük olan maddelere filtrasyon işlemi uygulanır.

Sulu siklonik üniteler: Granül oranı küçük olan maddelere filtrasyon işlemi uygulanmaktadır. 

Sulu Baca Filtre Sistemleri cihazı

Sulu Baca Filtre Sistemleri Kurulum Fiyatları?

İleri teknolojik ürünleri ucuza mal ederek, kaliteli hizmet sunmaktayız. Uzman ekibimiz ile hızlı kurulum yaparak, en sağlam ve en güvenilir şekilde hizmet vermekteyiz. Ücretsiz keşif, proje çizimi ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Sulu baca sistemlerini paslanmaz baca, çelik bacalı veya galvanizli olarak ya da sizlerin isteği doğrultusunda tüm baca sistemlerini imal edip dumansız baca sistemi montajını kaliteli ve sağlam yapmaktayız. Sizde dumansız baca sistemine sahip olun.

Fiyatlandırma kurulum yapılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Kurulum, montaj, tesisat ve ürünlerimiz ile sulu baca filtre sistemi fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

TEKLİF ALMAK İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN