Toz Toplama Havalandırma Sistemleri | Fiyatları

Toz Toplama Havalandırma Sistemleri?

Toz toplama havalandırma sistemleri, çalışma ortamındaki tozları mekandan tahliye etmek için kullanılır. Sektöre bağlı olarak değişik çalışma alanlarında işin nevine göre hava kirleticileri ortaya çıkar.

Zaman içerisinde birikmeye başlayan bu kirleticiler, çalışma alanındaki işlevselliğin düşmesine hatta işlemlerin durmasına neden olabilir. Bu nedenle mekana dağılmadan toz ve kirli hava için merkezde mutlaka temizleme işlemi yapılmalıdır.

Her ne kadar temizlik işlemi ile bu kirletici etmenler havadan tamamen arındırmasa bile, insan sağlığını tehdit edecek unsurlar minimum seviyeye indirilmektedir.

Böyle bir temizlik içinde toz toplama sistemleri kullanılır. Bu üniteler daha çok endüstriyel alanlarda değerlendirilmektedir. Gün içerisinde çalışanların hareket etmenleri ve makinelerin çalışma prensipleri ortamda yoğun toz ve dumanla farklı gaz kirleticilerini biriktirir.

Verimli bir çalışma ortamı yaratmak ve insan sağlığını tehdit edecek unsurları ortadan kaldırmak içinse, toz toplama sistemlerinin kullanılması gerekmektedir.

Havalandırma, Bilgi ve Teklif İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin

 

Toz Toplama Havalandırma Sistemleri

Toz Toplama Havalandırma Sistemleri ile Temizleme?

Kir ve toz partikülleri çevreye daha fazla dağılmadan, toz toplama sistemleri ile tamamen sağlıklı bir ortam oluşturulur. Bu da işçilerin ve çalışan herkesin ortam da daha temiz hava soluması sağlanmış olur.

Firma olarak sizlere sunduğumuz bu sistemler, endüstriyel alanlardaki çalışma ortamınızı daha verimli hale gelmesine imkan tanımaktadır. Profesyonel ekibimiz üretimini bitirdiğimiz ünitelerle, aynı profesyonellikte adresinize ulaştırıp kurulum ve montajı yapamaktadır.

Böylece sağlam bir emme gücüne sahip olan bu ürünler sayesinde çevredeki toz ve kir tutucu filtre kısmına gönderilir. Bu filtreler havaya zarar veren kirleticileri tutarak ayrıştırma gerçekleştirir.

Duman ve koku giderici sistemlerimiz hakkında bilgi edinmek için Duman ve Koku Giderici Sistemleri Kurulum yazımıza bakabilirsiniz.

Toz Toplama Sistemlerinin Kullanıldığı Alanlar

Endüstriyel alanlarda daha yüksek bir potansiyel ile sağlıklı bir ortamda çalışma gerçekleştirmek için, mutlaka toz toplama sistemleri kullanılması büyük bir önem arz eder.

Çimento fabrikalarında üretim alanlarında, Sinter tesisleri, Ark ocakları; Demir Çelik fabrikaları ve enerji tesisleri ve de kömür ocakları gibi kömür tozu temizlenmesinde en kaliteli ve etkili çözümü toz toplama üniteleridir.

Parçacık halinde hava filtrelerine çekilen kirletici etmenlerle, daha sağlıklı ve yüksek bir potansiyele sahip çalışma alanı oluşturur.

Ayrıştırma işlemi bittikten sonra temiz hava mekana tekrar verilir. Üstelik çalışanların daha rahat bir alanda yüksek bir verim sağlayabilmesi için, temiz havanın içindeki sıcak ve nemli havada tamamen arındırılır.

Toz Toplama Havalandırma Sistemleri

Toz Toplama Sistemleri Çalışma Prensibi

Toz toplama sistemleri toza bağlı makine arızaları ile çalışan olumsuzlukların önüne geçmek için olmazsa olmazdır. Özellikle tozun yoğun olduğu ortamlarda kullanılması gerekmektedir. 2 mikrondan büyük toz parçacıklarının neredeyse % 100 gibi bir oranla mükemmel verim sağlayarak filtreler.

 • Tozlar, hava akımından daha ağır partiküllerin düştüğü kazana girer.
 • Daha hafif olanlar ise hava akımında sıkışıp filtre torbasına gider.
 • Hava, filtre torbasından geçer iken, toz partikülleri filtre torbalarının dış yüzeyi üzerinde toplanırlar.
 • Böylece temizlenen hava toplayıcı üzerinden dışarı gönderilirler.
 • Yüksek basınçlı hava fışkırtmasıyla venturisinden geçen kuvvetli bir sekonder hava akımı ile torbalar havayı ters dönderir.
 • Torbanın uzunluğunu aşıp torbanın dışarı doğru bastırarak bükülmesiyle iç şok dalgası oluşturur.
 • Torbanın dışında biriken toz toplama kazanına geri düşer ve ters çevrilen hava akışını oluşturur.
 • Bu temizleme ile torba içerisindeki hava akışının bir kısmı ters çevrilir ve toz toplayıcı boyunca sabit hava akışına neden olur.
 • Bu arada temizleme işlemini de kolaylıkla zamanlayıcı ile kontrol edebilirsiniz.
Toz Toplama Havalandırma Sistemi Hakkında Sık Sorulan Sorular?
 • Toz toplama sistemleri
 • Endüstriyel toz toplama sistemleri
 • Toz toplama ünitesi
 • Ev için toz toplama sistemleri
 • Toz toplama sistemleri çalışma prensibi
Toz Toplama Havalandırma Sistemi Kurulum ve Montaj Fiyatları?

Son teknolojik ürünleri ucuza mal ederek, kaliteli hizmet sunmaktayız. Uzman ekibimiz ile hızlı kurulum yaparak, en sağlam ve en güvenilir şekilde hizmet vermekteyiz. İleri teknoloji ile kuracağımız toz toplama sistemi sizlere en sağlıklı ortamları sunacağız.

 • Ücretsiz keşif sunuyoruz.
 • Proje çizimi yapıyoruz.
 • Havalandırma ürün imalatı yapıyoruz.
 • Uzman ekibimizle kurulum ve montaj yapıyoruz.
 • Havalandırma sistemleri ile cihazların bakımlarını yapıyoruz.

Fiyatlandırma kurulum yapılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle cihazlar ve ürünler hakkında daha detaylı bilgi ile kurulum, montaj ve en uygun fiyatları öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN